Užsienio lietuviai kviečiami teikti paraiškas

Data

2021 08 25

Įvertinimas
0
pexels-photo-7688987.jpeg

Valstybinis studijų fondas nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. maloniai kviečia teikti paraiškas valstybės paramai užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti.

Studentai, pretenduojantys į valstybės paramą užsienio lietuviams,  kviečiami elektroniniu būdu pateikti paraišką Stipendijų ir finansinės paramos informacinėje sistemoje „Parama“.

Užsienio lietuviai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą:

- 130,00 EUR dydžio stipendiją už studijų rezultatus, kuri bus skiriama studentams neturintiems akademinių skolų.

- Vienkartinę socialinę išmoką, kurios dydis priklauso nuo studento socialinių aplinkybių ir siekia nuo 203 iki 319 EUR.

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys užsienio lietuviai turi pateikti dokumentus ar jų kopijas, kurie patvirtina lietuvių kilmę, arba patvirtinti, kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvą pradėjo mokytis 8-12 klasėje (gimnazijos I-IV klasėje).

Studentai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Valstybiniam studijų fondui privalo pateikti socialines aplinkybes įrodančius dokumentus.

Siekiant išvengti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo, Valstybiniame studijų fonde pirmenybė teikiama nekontaktiniam (nuotoliniu būdu vykdomam) asmenų aptarnavimui.

Gyvas (kontaktinis) gyventojų priėmimas vykdomas tik iš anksto užsiregistravus ir suderinus tinkamą apsilankymo laiką.

Dėl registracijos kontaktiniam priėmimui ar iškilus problemoms dėl prisijungimo prie Fondo informacinės sistemos, prašome kreiptis telefonais  +370 658 30997 ir +370 5 2639158  arba elektroniniu paštu  aldona.valatkeviciute@vsf.lt .