Fotoreportažas iš „Aukštųjų mokyklų mugės 2023“ - Būti ten, kur širdis

Data

2023 01 20

Įvertinimas
0
titulinis str.jpg

20-ąjįkart Kaune, Žalgirio arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas) š.m. sausio 19 d. vyko Aukštųjų mokyklų mugė. Tradiciškai  jame dalyvavo Valstybinis studijų fondas, jo vykdomas projektas „Studijų prieinamumo didinimas“, skirtas studentams, turintiems negalią.

Apie profesinių bei aukštųjų mokyklų stendus šurmuliavo minia jaunų žmonių „tarsi silkių statinėje“.  Mat šiemet mugėje lankėsi ne vien abiturientai, studentai, bet ir vidurinių mokyklų dešimtokai, jų tėveliai. Lankytojai nekantravo iš pirmų lūpų sužinoti ir  apie brandos egzaminų naujoves, elektroninius atestatus.

Valstybinio studijų fondo direktorius Ernestas Jasaitis pristatė įstaigos administruojamas veiklas – paskolas ir kitą piniginę paramą šalies aukštųjų mokyklų studentams. Atsakė į klausimus. Informavo apie tai, kad laukia didelis kultūrinis pokytis - startuos naujas ES projektas. Juokavo – „darykite, kas patinka, atlygis ateis savaime“.

Atidarymo žodžiu Kauno Žalgirio arenos amfiteatre švietimo, mokslo ir sporto ministrė kaunietė Jurgita Šiugždinienė kvietė moksleivius ir studentus įsiklausyti į savo pomėgius, „būti ten, kur širdis“,  kad pasirinkta karjera ateity būtų it šventė.

Pasak ministrės, taisyti padarytas klaidas ir iš jų  mokytis būtina.  Tad ji drąsino susirinkusiuosius nebijoti vėliau pakeisti ir savo pasirinktos mokslo krypties. Tokį žingsnį ministrė yra žengusi pati ir iki šiol nesigailinti.