“Žingsniai 2018”

Data

2018 11 09

Įvertinimas
0
Žingsniai 2018 (1).jpg

Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas), vykdydamas projektą “Studijų prieinamumo didinimas” (toliau – Projektas), dalyvavo Europos socialinio fondo (toliau – E.S.F.) vykdytojų metinėje konferencijoje “Žingsniai pokyčių link”, vykusioje 2018 metų lapkričio 7 dieną.

Fondo Projektas jau treti metai dalyvauja šalies projektų vykdytojų paraiškų konkurse. Ir visus kartus Projekto paraiškos yra tarp dešimties atrinktų paraiškų-nugalėtojų. Konkursui pateiktas paraiškas vertina kompetentinga nepriklausoma komisija, sudaryta iš tam pasirengusių visuomenininkų, žiniaskaidos atstovų. Projekto kasmet pateikiamos konkursui sėkmės istorijos herojai – Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, turintys negalią.

Šiemet nugalėjo Projekto pateikta sėkmės istorija apie kaunietę Silviją Beatričę Petkevičiūtę, V.D.U. Muzikos akademijos Atlikimo meno fortepijono specialybės 2 kurso studentę. Tai pirmoji būsima kvalifikuota pianistė Lietuvoje, konferencijos dalyviams iš ekrano papasakojusi apie  pomėgius, gabumus ir atkaklų darbą, siekiant savo svajonės įgyvendinimo.

Į Arkangelo konferencijų centrą Vilniuje nugalėtojo statulėlės atsiimti už Silviją Beatričę atvyko jos kolega Svajūnas Birgiolas ir V.D.U. Muzikos akademijos katedrų kuratorė Greta Stasytienė. Svajūnas -  silpnaregis iš prigimties, matantis tik dešine akimi, jam nustatytas 10 procentų darbingumas. Vaikino sėkmės istorija panaši į nugalėtojos merginos, šiemet jis tapo jau V.D.U. Muzikos akademijos magistrantu, studijuojančiu Atlikimo meno studijų programoje saksofono specialybę.

Patirtimi ir įžvalgomis apie pokyčių svarbą žmogaus gyvenime dalinosi Baltijos koučingo centro vadovas Povilas Petrauskas, elgsenos specialistas Romualdas Mačiulis, geležiniu žmogumi vadinamas ultramaratonininkas Gediminas Grinius. Muzikinius sveikinimus skyrė šių metų atstovė Eurovizijos dainų konkurse Ieva Zasimauskaitė. Išsipildė didelis būsimo profesionalo saksofonininko  noras – su šia dainininke nusifotografuoti.

Šventės dalyvius pasveikino E.S.F. direktorius Povilas Česonis, Lietuvos Respublikos finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Su Svajūnu Birgiolu “Lietuvos ryto” skaitytojai turėjo progos susipažinti iš šiame laikraštyje publikuoto  interviu su studentu. S. B. Petkevičiūtės sėkmės istorija pasieks skaitytojus 16 tūkstančių egzempliorių tiražo E.S.F.-os leidinyje “Istorijos”.