Užsienio lietuvių studijoms rudens semestrą skirta valstybės parama

Data

2017 10 17

Įvertinimas
0
studentai.jpg

Valstybinio studijų fondo (toliau – Fondas) komisijos sprendimu užsienio lietuvio stipendijos rudens semestrą paskirtos 153 užsienio lietuviams, studijuojantiems mūsų šalies aukštosiose mokyklose. Jiems numatyta išmokėti 93,5 tūkst. eurų. Vienkartinės socialinės išmokos skirtos 33 studentams. Šioms išmokoms numatyta 7,2 tūkst. eurų.

Užsienio lietuvio stipendijos dydis – 123,50 eurų ir ji mokama kas mėnesį. Vienkartinės socialinės išmokos, priklausomai nuo studento socialinės padėties, gali siekti nuo 203 iki 319 eurų.

Rudens semestrą prašymų sulaukta iš 23 valstybių piliečių. Daugiausia prašymų – net 54 pateikė studentai iš Lenkijos, 21 prašymą gavome iš Rusijos, 11 prašymų gauta iš Baltarusijos. Prašymus pateikė ne tik studentai, atvykę iš kaimyninių šalių, bet gavome prašymų ir iš Kazachstano, Kanados, JAV, Izraelio.

Prašymus paramai gauti pateikė 23 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Sulaukėme net 30  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų prašymų, 29 prašymai gauti iš Vilniaus universiteto. Taip pat nemažai prašymų Fondą pasiekė iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (16), Kauno technologijos universiteto (12), Vytauto Didžiojo universiteto (9).

Primename, kad paramos užsienio lietuvių studijoms tvarką bei naujoves galima rasti Fondo tinklalapyje adresu: http://vsf.lrv.lt/lt/parama-studentams-veiklos-sritys/parama-uzsienio-lietuviams-2