Spalio 3 dieną prasideda paskolų sutarčių pasirašymas

Data

2019 10 01

Įvertinimas
0
800_ff7cc8b991a3cda95c329e0ab900f544.jpg

Jau šį trečiadienį, t. y. 2019 m. spalio 2 d., studentai, prisijungę prie savo paskyros informacinėje sistemoje „Paskola“, galės pasitikrinti, ar jiems skirta valstybės remiama paskola.

Spalio 3 dieną prasideda paskolų sutarčių pasirašymas „Swedbank“ AB banke. Kredito įstaigos darbuotojui būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį, jeigu valstybės remiamos paskolos sutartį pasirašo įgaliotas asmuo.

Sutarčių pasirašymui skirtas mėnuo. Studentai, neatvykę į banką iki spalio 30 dienos, vėliau valstybės remiamų paskolų sutarčių pasirašyti nebegalės.

Rudens semestrą valstybės garantija suteikta 5903 paskoloms už daugiau nei 11 mln. eurų. Studentai turi galimybę lengvatinėmis sąlygomis pasiskolinti studijų kainai sumokėti, gyvenimo išlaidoms ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis.

Primename, kad paskola studijų kainai sumokėti pervedama į mokslo ir studijų institucijos sąskaitą kiekvieną semestrą:

- rudenį, pasirašius valstybės remiamų paskolų sutartis metinei studijų kainai sumokėti, pirmoji paskolos dalis, lygi studento už studijas rudens semestrą mokamai studijų kainai ar jos daliai, pervedama per 3 darbo dienas nuo paskolos gavėjo prašymo pervesti šią paskolos dalį į mokslo ir studijų institucijos sąskaitą gavimo, tačiau ne vėliau kaip iki tų studijų metų sausio 31 dienos;

- antroji paskolos dalis (pavasario semestrą) studento prašymu pervedama per 3 darbo dienas nuo prašymo pervesti šią paskolos dalį į mokslo ir studijų institucijos sąskaitą gavimo, tačiau ne anksčiau nei 2020 m. vasario 1 d. ir ne vėliau kaip iki 2020 m. liepos 1 d, baigiamojo kurso studentams – ne vėliau kaip iki studijų pabaigos arba liepos 1 dienos, jeigu studijos baigiasi vėliau nei liepos 1 dieną.  Papildomai paskolos gavėjas bankui turi pateikti  ne senesnę nei 7 d. aukštosios mokyklos pažymą apie galiojantį studento statusą. Nepateikus minėtų dokumentų iki nurodyto termino, bus laikoma, kad studentas suteiktos paskolos atsisakė.

http://vsf.lrv.lt/lt/parama-studentams-veiklos-sritys/valstybes-rhttp://vsf.lrv.lt/lt/studentams/vrpaskolosemiamos-paskolos-3

Papildomą informaciją Jums suteiks:

Alina Adamonienė

vyriausioji specialistė

+370 5 255 3371

alina.adamoniene[eta]vsf.lt