Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ V-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2018 05 31

Įvertinimas
0
6 Vilnius 05-08.jpg

2018 m. gegužės 8 dieną Vilniuje, gegužės 29 dieną Kaune surengti projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ (toliau – Projektas) mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams.

Itin aktualią V modulio mokymų temą „Negalią turinčių studentų studijų valdymas aukštojoje mokykloje“ III-ojo Projekto mokymų srauto dalyviams  išmaningai išdėstė profesorius Jonas Ruškus bei lektorius Mantas Simanavičius.

Aukštųjų mokyklų darbuotojams pateiktas šiuolaikiškas požiūris į studijų procesą, skirtą studentams, turintiems negalią. Aptarti  pasitaikantys iššūkiai, patarta, kaip jų išvengti ir išspręsti.

Mokymuose skirtas dėmesys ir studijų administravimo procesui, komunikacijai su skirtingas negalias turinčiais studentais, kas taip pat neabejotinai svarbu, kuriant palankią studijų aplinką.

Vertinga mokymų dalis – studentų, turinčių negalią, dalijimasis su klausytojais asmenine studijų patirtimi. Šįkart ją išsakė studentai, turintys klausos ir regos negalias. Neabejotina, kad jų pastebėjimai bei siūlymai suteikė aukštųjų mokyklų darbuotojams taip reikalingų žinių dėl specialiųjų poreikių studentų studijų procesų lengvinimo, prieinamumo gerinimo.