Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ V-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2017 01 24

Įvertinimas
0
1Vilnius (2).jpg

Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ V modulio mokymai „Negalią turinčių studentų studijų individualizavimas“ š. m. sausio 12 d. vyko Vilniuje, sausio 19 d. – Kaune.

 

Šio modulio mokymuose aptarti neįgalių studentų studijų proceso planavimo ir organizavimo metodiniai ir didaktiniai aspektai. Dalyviai įgijo žinių apie studijų proceso individualizavimą studentams, turintiems mokymosi, klausos, regėjimo, psichines negalias bei lėtinius susirgimus. Mokymų dalyviai susipažino su studentams, turintiems negalią, rekomenduojamų mokymo būdų ir metodų specifika bei pritaikymu.

Mokymų metu asmenine studijų patirtimi dalijosi  buvę ir dabartiniai Vytauto Didžiojo, Vilniaus  bei Lietuvos edukologijos universitetų studentai, turintys negalią.

Diskusijoje aptarti pagrindiniai regėjimo, judėjimo bei klausos negalią turinčių studentų studijų poreikiai, priemonės bei paslaugos, reikalingos šių studentų kokybiškoms studijoms.

Studentai išsakė nuomonę, jog labai svarbu atsižvelgti į tokių studentų individualius poreikius ne vien pateikiant studijų medžiagą, bet ir egzaminų ar kitokių atsiskaitymų metu. O individualizuota šių studentų atsiskaitymų tvarka aukštosiose mokyklose turėtų būti reglamentuota.