Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ III-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2020 02 11

Įvertinimas
0
IMG_0245.jpg

2020 m. vasario 3 d. Vilniuje, 10 d. Kaune  vyko Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ III-ojo modulio mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, dirbantiems su studentais, turinčiais negalią.

V-tojo srauto dalyvių mokymuose apžvelgta negalios samprata ir rūšys, sąlygojančios specifinius mokymosi poreikius ir socialinius bendravimo aspektus: judėjimo, klausos, regos, psichosocialinės (autizmas, aspergerio sindromas ir kt.), „nematomos“ (epilepsija, cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė ir kt.) ir mokymosi negalios (disleksija, disgrafija, diskalkulija ir kt.).

Nagrinėti psichosocialinių sąveikų tarp negalią turinčių ir jos neturinčių visuomenės narių ypatumai ir bendravimo psichologijos  su studentais, turinčiais skirtingas negalias (judėjimo, klausos, regos, psichosocialines, „nematomas“ ir kt.), specifika. Aptartas kūniškos įvairovės suvokimas ir priėmimas bei neįgalaus asmens orumo akcentavimas kaip svarbūs veiksniai, sąlygojantys sėkmingą aukštųjų mokyklų darbuotojų ir studentų, turinčių negalią, tarpusavio sąveiką. Dėstyta, kokios turėtų būti į negalios sąlygotų specialiųjų mokymosi poreikių heterogeniškumą orientuotos studijos studentams, turintiems judėjimo, regos, klausos, psichosomatinę, kompleksinę negalias ir mokymosi sutrikimus (disleksija, disgrafija, diskalkulija ir kt.) Ypač naudingos susirinkusiems mokymuose pateiktos praktinės gairės ir patarimai etiniam bendravimui su studentais, turinčiais skirtingas negalias: judėjimo, klausos, regos, psichosocialines (autizmas, aspergerio sindromas ir kt.), „nematomas“ (epilepsija, cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė ir kt.) ir mokymosi sutrikimų (disleksija, disgrafija, diskalkulija).

Temą „Negalią turintys studentai ir mokymosi poreikių įvairovė“ pateikė lektorė dr. Jūratė Ruškė, pati judanti vežimėlio pagalba.

Mokymuose dalyvavo 35 darbuotojai iš visų projekto partnerių – šalies aukštųjų mokyklų.