Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ III-ojo modulio mokymai

Data

2022 04 07

Įvertinimas
0
M. Simanavičius 1 skaidrė.jpg

2022 m. vasario 10 ir 24 dienomis vyko projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ organizuojami mokymai - „Techninės pagalbos ir alternatyvios mokymosi priemonės ir Negalią turinčių studentų studijų valdymas aukštojoje mokykloje“.

Negalios ekspertė Indrė Širvinskaitė dalyvius supažindino su disleksijos sutrikimą turinčių studentų patiriamais sunkumais studijuojant, pasidalino rekomendacijomis, kaip būtų galima pritaikyti studijų procesą. Taip pat aptarė programinę įrangą, palengvinančią tokių asmenų studijas. Kitas mokymų svečias – Vytauto Didžiojo universiteto specialistas negalios reikalams Martynas Vitkus, dalyvius supažindino su alternatyvaus formato mokymosi medžiagos adaptavimo/sukūrimo galimybėmis bei priemonėmis, kurias studijuodami naudoja regos sutrikimų turintys studentai. Tęsdamas apie studijų pritaikymą, lektorius Mantas Simanavičius pristatė techninės pagalbos priemones, kurios jau yra naudojomos aukštosiose mokyklose arba galėtų būti įsigijamos siekiant didinti studentų, turinčių negalią, studijų prieinamumą.

Antroji mokymų dalis buvo skirta negalią turinčių studentų studijų valdymo aukštojoje mokykloje procesui aptarti. Diskutuojant apie įtraukios aukštosios mokyklos modelį, dalyviai supažindinti su studentų, turinčių negalią, studijų proceso organizavimu užsienio aukštosiose mokyklose, plačiau aptarta Vilniaus universiteto „Įvairovės ir ligių galimybių strategija“ bei Vytauto Didžiojo universiteto „Įtraukių galimybių universiteto“ negalios politikos dokumentas. Dalyviai įgijo žinių apie studentų su negalia studijų proceso admistravimą, diskutuota apie institucijos, bendruomenės ir asmeninį indėlį, siekiant sudaryti prieinams studijų sąlygas studentams, turintiems negalią.

Šio modulio mokymuose dalyvavo 43 aukštųjų mokyklų darbuotojai.