Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ III-ojo modulio mokymai

Data

2021 04 30

Įvertinimas
0
3 modulis 1 skaidrė.jpg

2021 m. balandžio 13 ir 15 dienomis vyko projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ organizuoti mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, dirbantiems su studentais, turinčiais negalią.

III-ojo modulio mokymų tema „Techninės pagalbos ir alternatyvios mokymosi priemonės ir Negalią turinčių studentų studijų valdymas aukštojoje mokykloje“. Jų dalyviai turėjo progos įgyti žinių apie negalią turinčių studentų studijų proceso administravimą. Mokymuose diskutuota apie tai, kaip galėtų būti vadinama aukštoji mokykla, kurioje yra sukurtos sąlygos studijuoti žmonėms, turintiems negalią: ar tinka sąvokos „draugiška“, „atvira“.

Mokymų svečias, Vytauto Didžiojo universiteto specialistas negalios reikalams Martynas Vitkus, dalyvius supažindino su alternatyvaus formato mokymosi medžiagos adaptavimo/sukūrimo galimybėmis bei priemonėmis, kurias studijuodami naudoja regos sutrikimų turintys studentai. Vilniaus universiteto neįgaliųjų reikalų koordinatorė Indrė Širvinskaitė dalyvius supažindino su disleksijos sutrikimą turinčių studentų patiriamais sunkumais studijuojant, pasidalino rekomendacijomis, kaip būtų galima pritaikyti studijų procesą. Taip pat aptarė programinę įrangą, palengvinančią tokių asmenų studijas.

Paskutinioji mokymų dalis skirta dalyvių pažindinimui su techninės pagalbos priemonėmis, jau naudojamomis, ar kurios galėtų būti įsigyjamos aukštosiose mokyklose, siekiant didinti asmenų, turinčių negalią, studijų prieinamumą.

Šiuo moduliu baigti šeštojo srauto aukštųjų mokyklų darbuotojų, dirbančių su studentais, turinčiais negalią, mokymai. Juos baigė 46 aukštųjų mokyklų deleguoti darbuotojai. Nuotoliniu būdu rengtų mokymų lektorius Mantas Simanavičius.