Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ II-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2018 11 29

Įvertinimas
0
IMG_20181106_091231.jpg

2018 m. lapkričio 6 d. Vilniuje ir 20 d. Kaune, įvyko  projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ (toliau – Projektas) IV srauto II-ojo modulio mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, dirbantiems su studentais, turinčiais negalią.

8 akademinių valandų mokymus „Studentai, turintys negalią, ir mokymosi poreikių įvairovė“, į kuriuos susirinko aukštųjų mokyklų darbuotojai t.y. 18 asmenys Vilniuje, 22 – Kaune,  vedė ir savo asmenine patirtimi dalijosi  dr. Jūratė Ruškė.

Nors žinių visuomenėje aukštojo mokslo prieinamumo užtikrinimas piliečiams iš visų socialinių grupių priskiriamas kiekvienos modernios valstybės prioritetiniams uždaviniams, mūsų šalyje visiškas aukštojo mokslo prieinamumas neįgaliesiems kol kas siekiamybė.

Įvairios šio reiškinio sociokultūrinės ir infrastruktūrines priežastys nagrinėtos šiuose Projekto mokymuose. Pateiktos gairės ir patarimai etiškam bendravimui su studentais, turinčiais skirtingas negalias: judėjimo, klausos, regos, psichosocialines (autizmas, aspergerio sindromas ir kitas) , „nematomas“ (epilepsija, cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė ir pan.), mokymosi sutrikimų (disleksija, disgrafija, diskalkulija...).

Mokymų dalyviams išdėstyta tema sukėlė nemažai diskusijų, kurių metu dalyviai noriai dalijosi savo įžvalgomis ir gerąja patirtimi.