Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ II-ojo modulio mokymai Kaune ir Vilniuje

Data

2021 01 06

Įvertinimas
1
mokymai 2020 gruodis.jpg

2020 m. gruodžio 9 ir 16 dienomis vyko projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ organizuoti mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, dirbantiems su studentais, turinčiais negalią.

 

II-ojo modulio mokymų „Negalią turintys studentai ir mokymosi poreikių įvairovė“, vykusių nuotoliniu būdu, lektorė dr. Jūratė Ruškė.

Moduliu siekiama, susisteminus teorines žinias, pasitelkus tarptautinių ir nacionalinių tyrimų duomenis, didinti aukštųjų mokyklų darbuotojų supratimą apie negalios reiškinį tiek akademinės, tiek visos visuomenės kontekste; pažinti skirtingų negalių specifiškumą ir su juo susijusį specialiųjų mokymosi poreikių atsiradimą.

Pirmuose šio modulio mokymuose dalyvavo 20 Vilniaus, Utenos ir Panevėžio aukštųjų mokyklų darbuotojų. Vėliau - 22 Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės aukštųjų mokyklų darbuotojai, dirbantys su studentais, turinčiais negalią. Pastaruosiuose  dalyvavo svečias,  pasidalinęs savo asmenine patirtimi apie gyvenimo eigoje įgytą negalią bei patirtus išgyvenimus savo negalios priėmimo kelyje, pasikeitusį bendravimą su aplinkiniais.  

Didžioji dalis mokymuose dalyvavusiųjų teigia, kad  įgytos žinios kaip bendrauti su skirtingas negalias turinčiais studentais, padės geriau suprasti šiuos asmenis bei prisidės prie jų studijų kokybės gerinimo.