Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ I-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2018 10 26

Įvertinimas
0
Kaunas1.jpg

2018 m. spalio mėn. vyko Valstybinio studijų fondo vykdomo, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ I-ojo modulio mokymai, skirti IV-ajam dalyvių srautui.

8 akademinių valandų trukmės mokymai „Žmogaus teisėmis grįsta negalios samprata ir aukštasis mokslas“, kurių tikslas – suteikti asmeninių, komunikacinių, administracinių, didaktinių ir organizacinių kompetencijų, taip didinant studentų, turinčių negalią, studijų prieinamumą šalies aukštosiose mokyklose, spalio 8 dieną vyko Vilniuje, spalio 22 dieną – Kaune.

Aukštųjų mokyklų darbuotojus su žmogaus teisėmis grįsta negalios samprata (pagal Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių konvenciją), jos  kaita nuo gailesčio ir medicininio modelio link žmogaus teisių suvažiavusiuosius pažindino lektorius prof. Jonas Ruškus.

Pasak profesoriaus, žmogaus teisės – ne teorija, o kryptis, vertybinis klausimas. O šie mokymai – situacija, kuomet visi kartu mokomės.

Mokymuose Projekto partnerių atstovams pateiktas įtraukiojo ugdymo ir švietimo sampratų išaiškinimas, apžvelgta aukštojo mokslo Lietuvoje ir užsienyje padėtis. Svarbiausia diskusijų dalis: kokios kliūtys Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje ir institucijose neleidžia įgyvendinti asmenų, turinčių negalią, teises, kaip tai įveikus.

Mokymuose dalyvavo 41 darbuotojas iš 34 projekto partnerių – šalies aukštųjų mokyklų.