Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ I-ojo modulio mokymai Kaune ir Vilniuje

Data

2019 12 10

Įvertinimas
1
title.jpg

Šių metų gruodžio 3-ąją, Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, Vilniuje surengti Valstybinio studijų fondo vykdomo, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ I-ojo modulio mokymai, skirti V-ajam dalyvių srautui.

 

8 akademinių valandų trukmės mokymai „Žmogaus teisėmis grįsta negalios samprata ir aukštasis mokslas“, kurių tikslas – suteikti asmeninių, komunikacinių, administracinių, didaktinių ir organizacinių kompetencijų, taip didinant studentų, turinčių negalią, studijų prieinamumą šalies aukštosiose mokyklose, gruodžio 4 dieną vyko ir Kaune.

Aukštųjų mokyklų darbuotojus su žmogaus teisėmis grįsta negalios samprata (pagal Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių konvenciją), jos  kaita nuo gailesčio ir medicininio modelio link žmogaus teisių  pažindino lektorius prof. Jonas Ruškus, išaiškindamas ir įtraukiojo ugdymo ir švietimo sampratas.

Pasak profesoriaus, žmogaus teisės – ne teorija, o kryptis, vertybinis klausimas. O šie mokymai – situacija, kuomet visi kartu mokomės.

Svarbiausia diskusijų dalis: kokios kliūtys Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje ir institucijose neleidžia įgyvendinti asmenų, turinčių negalią, teises, kaip tai įveikti.

Mokymuose dalyvavo 38 darbuotojai iš 34 projekto partnerių – šalies aukštųjų mokyklų.