PROJEKTO „STUDIJŲ PRIEINAMUMO DIDINIMAS“ FOTOREPORTAŽAS IŠ III-OS TARPTAUTINĖS SVEIKATOS MOKSLŲ STUDENTŲ KONFERENCIJOS

Data

2017 03 21

Įvertinimas
0
klaipeda (01).JPG

Švyturio arenoje, Klaipėdoje, surengta III-oji sveikatos mokslų studentų konferencija

III-oji tarptautinė sveikatos mokslų studentų konferencija – viena iš trijų š.m. kovo 17-19 dienomis Švyturio arenoje vykusių tradicinės ir netradicinės medicinos bei sveikos gyvensenos parodos „Sveikata 2017“ dalių.

Valstybinio studijų fondo stendas domino uostamiesčio sveikuolius, moksleivius bei mokytojus, kurie dalinamas skrajutes ketino paskleisti  parodoje nedalyvavusiesiems.  Klaipėdos universiteto studentai, turintys negalią, naudojasi Projekto teikiamomis tikslinėmis išmokomis, o darbuotojai yra dalyvavę mokymuose, skirtuose tiems, kurie dirba su specialiųjų poreikių studentais. Vienas Projekto dalyvis, nutraukęs studijas bei ketinantis studijuoti iš naujo, teiravosi, ar atsirastų galimybė jam vėl pretenduoti bei gauti tikslinę išmoką.

2-ajame Švyturio arenos aukšte, šalia klaipėdiečių, kurie Vydūną rengiasi įamžinti paminklu pačioje gražiausioje uostamiesčio aištėje, o Švyturio arenoje eksponavo šio pirmojo lietuvių jogo knygas, Valstybinį studijų fondą atstovavo ir jo administruojamas sritis pristatantis stendas. Lankytojus konsultavo Fondo vykdomo projekto „Studijų prieinamumo didinimas“(toliau – Projektas), skirto studentams, turintiems negalią, informacijos sklaidos konsultantė Raimonda Karosaitė (nuotraukų autorė).

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto parengti pranešimai tema „Slaugos mokslas ir praktika: studentų patirtis tądien dėstyti 2-oje arenos salėje, ten pat vyko diskusija, geriausio žodinio ir stendinio pranešimų apdovanojimai.

Šalies vadovai (L.R. Seimo nariai, ministrai), svečiai,  ir visi kiti, kuriems svarbus Vydūno vardas bei jo propaguotos vertybės susirinko į 19-ąją Vydūno mokslinę konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“.  Sveikatai ir sveikatinimuisi svarbius bei novatoriškiausius produktus pristatinėjo savo stenduose šalies ir užsienio verslininkai.

Vydūno įžvalgų svarbą šiuolaikiniame gyvenime (Vydūno idėjos ir dabartis: Mažosios Lietuvos ir Vokietijos kultūrinės sąsajos, baltų kultūros ženklai Vydūno dramose, Vydūnas apie būtiškąją pažinimo prasmę, Vydūnas – Lietuvai, Vydūnas apie tautos išlikimo galimybes, Vydūno santykis su liaudies daina ir t.t.), kelią link dvasinės stiprybės (Išminčius, pralenkęs laiką; sveikos gyvensenos pagrindas – prasminga gyvensena; žmogaus sveikatos dvasiniai šaltiniai), Vydūno idėjas ir dabarties problemas (Vydūno įžvalgos šiandienos reformose; universitetinio jaunimo alkoholio vartojimas ir jo ryšys su gyvenimo būdu; susilaikymas nuo narkotikų jų pasiūlos atveju) įvairiose Švyturio arenos salėse sekcijomis aptarinėjo būsimieji gydytojai, slaugytojos, šalies sveikuoliai bei jų lyderiai.