Pasisemkite idėjų ir grįžkite

Data

2020 08 21

Įvertinimas
2
1799829_2faf39abceea84a1972812570f7c5cb9.jpg

Šiandien Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose vyko konkurso „Kitas šimtas“ nugalėtojų pagerbimo ceremonija.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad jau trečią kartą skiriame stipendijas į geriausius pasaulio universitetus įstojusiems jaunuoliams, kurie po savo studijų nori grįžti į Lietuvą. Nuoširdžiai tikiu, kad sėkmingai mūsų šalies ateičiai nėra nieko svarbiau nei tiesiogiai investuoti į augančią šalies kartą. Džiugu, kad jau matome ir pirmuosius vaisius – ankstesnių metų laureatai jau baigia studijas ir grįžta. Tad linkiu ir šių metų konkurso laimėtojams pasisemti pačių geriausių idėjų ir kuo greičiau grįžti namo“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Konkursas studijoms užsienyje remti „Kitas šimtas“ organizuotas trečią kartą. Juo valstybė siekia paremti asmenų studijas užsienio aukštosiose mokyklose, patenkančiose į geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų 50-tuką. Baigę studijas, konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir dirbti joje 3 metus.
Paramai išmokėti 2020 metų laimėtojams Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė daugiau nei 500 tūkst. eurų. Vieną stipendiją įsteigė VšĮ „Mariaus Jakulio Jason fondas“.

Per metus vienam studentui gali būti išmokėta iki 20 670 eurų suma. Parama skiriama studijų kainai sumokėti ir gyvenimo išlaidoms užsienio valstybėje padengti.

Per pirmuosius dvejus programos metus iš 34 stipendijas laimėjusių asmenų 10 jau baigė studijas. 5 iš jų jau įsidarbino Lietuvoje, 2 – tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip NATO, kurių narė yra Lietuva, 3 tęsia studijas aukštesnėje pakopoje.

2020 metais prašymus dalyvauti konkurse pateikė virš 60 studijas užsienio valstybėse pasirinkusių studentų. Daugiausia prašymų pateikė studijuoti Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje norintys studentai. Taip pat gauta prašymų dėl paramos studijoms Nyderlandų, JAV, Šveicarijos, Austrijos, Švedijos ir net Australijos aukštosiose mokyklose.

Parama studijoms šiemet skirta iš viso 35 konkurso dalyviams: 8 studentams iš Kembridžo universiteto, 4 – iš Oksfordo universiteto, 10 studentų iš Londono universiteto koledžo, parama taip pat skirta studijas Kolumbijos universitete, Kalifornijos universitete, Londono menų universitete, Eindhoveno dizaino akademijoje, Londono karališkajame muzikos koledže, Graco muzikos ir teatro universitete, „Trinity Laban“ muzikos ir šokio konservatorijoje, Stokholmo menų universitete, Karališkojoje Hagos konservatorijoje, Amsterdamo menų universitete, Šveicarijos federaliniame technologijos institute, Londono imperatoriškajame koledže, Vienos muzikos ir teatro universitete pasirinkusiems studentams.

Paramą studijoms užsienyje gavo įvairias studijų programas pasirinkę asmenys. Ji skirta biologijos, biochemijos, bioinformatikos, farmacijos, gyvybės mokslų, verslo administravimo, teisės, socialinių mokslų, ekonomikos, politikos ir tarptautinių ryšių, matematikos, finansų, kompiuterių mokslų, elektros ir elektronikos inžinerijos, mechaninės inžinerijos, Rusijos ir Rytų Europos studijų, muzikos, kompozicijos, fortepijono, gitaros, dizaino, šiuolaikinio cirko, šiuolaikinio šokio ir kitas studijų programas pasirinkusiems asmenims.

Renkant konkurso laimėtojus paramą administruojančio Valstybinio studijų fondo sudaryta komisija vertino aukštosios mokyklos užimamą vietą tarptautiniuose reitinguose, asmens motyvaciją, rekomendacinius laiškus, gyvenimo aprašymą. Papildomi balai skirti asmenims, atitinkantiems Vyriausybės patvirtintus socialinius kriterijus.