Parodos „Studijos 2017“ antroji diena: tūkstančiai dalyvių, įdomios konferencijos, naudingi patarimai

Data

2017 02 03

Įvertinimas
0
x6.png

Penktadienį, vasario 3-ąją, toliau šurmuliuoja didžiausia Baltijos šalyse mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“.

Švietimo ir mokslo ministerijos stendas, kuriame šiemet dalyvauja ir Valstybinio studijų fondo (toliau - Fondas) atstovai, penktadienio rytą buvo apgultas minios pozityvių ir smalsių parodos dalyvių. Jaunimas aktyviai domisi Fondo veikla, klausinėja apie paskolos galimybes įstojus į mokamas ir valstybės finansuojamas vietas. Juos domina ir socialinės stipendijos, studijų kainos kompensavimas bei kitos Fondo veiklos sritys.

Šiuolaikinis moksleivis – puikiai įvaldęs modernias technologijas, kasdien besinaudojantis internetu, todėl neretai dalyviams kyla klausimų, ar tapus studentais jiems reikės nešti popierinius prašymus skirti paskolą ar stipendiją. Fondo darbuotojai puikiai supranta, kad moderniosios technologijos – kasdienis šiuolaikinio jaunimo palydovas ir pagalbininkas. Besiteiraujantiems moksleiviams drąsiai sakome – mūsų informacinės sistemos „Paskola“ ir „Parama“ skirtos naudotojų patogumui – nebereikia eiti į įstaigą, nešti popierinių prašymų. Prieinamumas, paprastumas, tačiau tuo pačiu ir teikiamų elektroninių paslaugų kokybė ir toliau bus neabejotinas mūsų prioritetas šioje srityje.

Parodoje „Studijos 2017“ ne tik vyksta aukštųjų mokyklų, švietimo institucijų prisistatymai. Parodos metu organizuojami įvairūs renginiai, konferencijos. Švietimo ir mokslo ministerijos konferencijoje-diskusijoje „Studijų Lietuvoje aktualumas“ pristatytos pagrindinės mūsų šalies aukštojo mokslo realijos ir tendencijos.

Renginyje dalyvavo švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti prezidentas prof. Pranas Žiliukas, Nacionalinio egzaminų centro, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos studentų sąjungos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atstovai. Konferencijoje-diskusijoje dalyvavo ir Fondo direktorius Ernestas Jasaitis. Jam talkino Paskolų skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Drungilaitė bei Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vedėja Ilona Jacob.

Švietimo ir mokslo viceministras G. Viliūnas renginio pradžioje tarė sveikinimo žodį ir apžvelgė pagrindines 2017 metų naujienas studijų srityje.  

Prof. Pranas Žiliukas į šį renginį sugužėjusiems moksleiviams pristatė naujienas bendrojo priėmimo sistemoje, Fondo direktorius E. Jasaitis papasakojo apie finansinės paramos studentams galimybes.

Studijų kokybės vertinimo centro vadovė Nora Skaburskienė ragino jaunimą, ypač galvojantį apie studijas užsienyje, atidžiai rinktis aukštąją mokyklą ir nuodugniai pasidomėti akreditacijomis bei diplomo teikiamomis galimybėmis.

Renginio pabaigoje vyko klausimų-atsakymų maratonas, kurio metu moksleiviai klausinėjo apie egzaminus, studijų kainas aukštosiose mokyklose, galimybes įsidarbinti.

Pasibaigus diskusijai jos dalyviai ir svečiai išsiskirstė po ekspozicijų salės, kuriose paroda „Studijos 2017“ šurmuliuos ir vasario 4-ąją.