2023-01-20

Kviečiame teikti paraiškas valstybės paramai užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti

Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas) kviečia pirmosios, vientisųjų arba antrosios studijų pakopos studentus nuo 2023 m. sausio 23 d. iki 2023 m. vasario 20 d. teikti paraiškas valstybės paramai užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti. Elektronines paraiškas galima pateikti Valstybinio studijų fondo tinklalapyje.

Užsienio lietuviai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą. 159,25 Eur dydžio stipendija už studijų rezultatus bus skiriama rudens sesiją be akademinių skolų išlaikiusiems studentams. Vienkartinė socialinė išmoka, kurios dydis priklauso nuo studento socialinių aplinkybių, siekia nuo 203 iki 319 eurų.

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys užsienio lietuviai turi pateikti dokumentus ar jų kopijas, kurie patvirtina lietuvių kilmę, arba, kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvą pradėjo mokytis 8-12 klasėje (gimnazijos I-IV klasėje).

Studentai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui privalo pateikti socialines aplinkybes įrodančius dokumentus.

Gyvas (kontaktinis) gyventojų priėmimas vykdomas tik iš anksto užsiregistravus ir suderinus su Valstybinio studijų fondo specialistu tinkamą apsilankymo laiką.

Papildomus dokumentus galima pateikti šiais būdais:

• elektroninius dokumentus, naudojantis elektroniniu paštu: [email protected].

• išsiųsti paštu, adresu: A. Goštauto g. 12-100, 01108 Vilnius;

• palikti mūsų pašto dėžutėje, esančioje prie įėjimo į pastatą A. Goštauto g. 12, Vilnius. (ant pašto dėžutės yra užrašas „VALSTYBINIS STUDIJŲ FONDAS“).

Jeigu studentams, pretenduojantiems gauti paramą, iškiltų problemų dėl prisijungimo prie Fondo informacinės sistemos, prašome kreiptis telefonais  +370 658 30997 ir +370 5 2639158  arba elektroniniu paštu  [email protected].