2018-01-19

Kviečiame pildyti prašymus socialinei stipendijai gauti

Informuojame, kad nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. elektroniniu būdu priimami prašymai socialinei stipendijai 2018 m. pavasario semestrą gauti. 2018 m. socialinės stipendijos studentams finansuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, vykdant projektą „Studijų prieinamumo didinimas“.

Studentai, pretenduojantys gauti socialinę stipendiją, Fondo informacinėje sistemoje „Parama“ pildo nustatytos formos prašymą. Prisijungti prie sistemos galima per Fondo tinklalapį vsf.lrv.lt arba Elektroninius valdžios vartus. Autorizuotis galima naudojantis elektroninės bankininkystės priemonėmis arba elektroninio parašo sistema (vadovą, kaip užpildyti ir pateikti elektroninę paraišką rasite čia).

Gauti socialinę stipendiją gali studentai, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

iš nepasiturinčių šeimų ar vieni gyvenantys asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės paramos įstatymą,

teisės aktų tvarka nustatyto 45 procentų ar mažesnio darbingumo arba sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygio,

ne vyresni 25 metų, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.

Socialinės stipendijos neskiriamos, jei:

studentas neturi teisės į valstybės finansuojamą studijų vietą ar į studijų kainos kompensavimą pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnį,

laikinai sustabdė studijas aukštojoje mokykloje arba jam suteiktos akademinės atostogos,

aukštosios mokyklos nustatyta tvarka įgijo daugiau nei 1 akademinę skolą.

Europos socialinio fondo lėšomis finansuojama socialinė stipendija – 123,50 Eur per mėnesį.

Socialinė stipendija skiriama iki aukštosios mokyklos nustatytos semestro pabaigos ir  kas mėnesį pervedama į asmeninę studento sąskaitą.

Atkreipiame dėmesį, kad studentas, pateikęs prašymą socialinei stipendijai gauti, privalo nuolat tikrinti savo pateiktame prašyme ir el. pašto dėžutėje gaunamus pranešimus.

Socialinių stipendijų skyrimo klausimais konsultuoja

vyriausioji specialistė, einanti vedėjos pareigas

Viktorija Vigėlienė

+370 5 264 7153

[email protected]