Fotoreportažas iš Vilniaus universiteto Sveikatos dienos

Data

2019 04 15

Įvertinimas
0
1.jpg

Š.m. balandžio 10 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius) vyko Sveikatos diena.

Gyvybės mokslų centro foje – neįprasta vieta aukštosios mokyklos renginiui. Mat per stiklines duris matosi turtingas šalimais įsikūrusio Zoologijos muziejaus vidus. O pačioje foje magina akį Lietuvoje nematytų raguotųjų žvėrelių iškamšos. Tad visai nenustebino, kad renginyje dalyvavo ir studentai, ir moksleiviai, ir gausi ikimokyklinukų grupė.

Sveikatos diena – tradicinis Vilniaus universiteto renginys. Čia galėjai mėgintuvėliuose išvysti įvairiausias bakterijas, supančias mus kiekvieną, įsikūrusias ant žmogaus rankų, veido. Galėjai įsitikinti, ar tebeturi aštrią uoslę. Ši diena – ir Kraujo donorų diena.

Labiausiai jaunimą domino kūno masės analizė. Tyrimas buvo atliekamas modernioje laboratorijoje, kur specialių svarstyklių pagalba buvo nustatinėjama žmogaus kūno masės sudėtis. Po to individuliai aptarinėti gauti rezultatai, teiktos rekomendacijos. Pageidaujantiems taip pat atliktas laikysenos, raumenų ištvermės vertinimas.

Didelio dėmesio sulaukusiame renginyje Valstybinis studijų fondas nepraleido progos prisistatyti ir pristatyti vykdomą projektą “Studijų prieinamumo didinimas”, priminti tiek esamiems, tiek būsimiems studentams apie studijų galimybes asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. Vykdomą projektą “Studijų prieinamumo didinimas” renginio dalyviams pristatė jo informacijos sklaidos konsultantė Raimonda Karosaitė.