2018-01-18

Fondo atstovai dalyvavo „Aukštųjų mokyklų mugėje 2018“

2018 m. sausio 17-ąją Valstybinio studijų fondo (toliau – Fondas) atstovai dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje  aukštųjų mokyklų mugėje. Mugę organizavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) kartu su partneriu UAB „Ekspozicijų centras“.

Renginiu siekta ne tik padėti jaunimui išsirinkti studijų programą, bet ir papildomai pateikti informacijos apie planuojamą studijų kokybės gerinimą, studijų atitiktį valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė renginio atidarymo metu sveikino gausiai susirinkusius dalyvius ir džiaugėsi jaunų žmonių noru savo ateitį planuoti jau šiandien. J. Petrauskienė atskleidė, kad nors aukštojo mokslo pasauliui šie metai sudėtingi, tačiau tuo pačiu jie pilni naujų, neišnaudotų galimybių.

Renginio atidaryme taip pat dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viceministras Giedrius Surplys, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atstovai bei kiti garbingi svečiai.

Pasibaigus mugės atidarymo ceremonijai surengta diskusija apie esminius aukštojo mokslo reformos tikslus, universitetų jungimo privalumus bei trūkumus, jaunimo galimybes studijuoti valstybės finansuojamose vietose. Nemažai dėmesio skirta demografinėms realijoms ir tendencijoms, jaunų žmonių pasilikimo Lietuvoje strategijai.

Po diskusijos surengtos kūrybinės dirbtuvės, būsimiesiems studentams skirtas verslo inkubatorius, kuriame jaunieji verslininkai pristatė savo paruoštus verslo planus. Vyko įvairios paskaitos, diskusijos, aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovų prisistatymai.

Nemažo mugės lankytojų dėmesio sulaukė ir Fondo stendas. Dažnas mugės dalyvis teiravosi, kokia yra paramos sistema, kas mūsų šalyje turi teisę gauti valstybės remiamą paskolą ir kokios jos grąžinimo sąlygos. Šis klausimas sudomino ir moksleivių tėvus, kartu su savo atžalomis atvykusius į renginį.

„Malonu matyti, kad jauni žmonės aktyviai domisi ne tik būsimomis studijomis, bet ir Fondo veikla, valstybės finansinės paramos studentams galimybėmis. Kuo anksčiau informacija apie Fondo paslaugas pasieks mūsų šalies jaunimą, tuo lengviau jam bus rinktis savo akademinio kelio kryptį“, – sakė Fondo direktorius Ernestas Jasaitis.