Dalyvavome Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informaciniame renginyje

Data

2017 04 06

Įvertinimas
0
DSC_0026.jpg

Balandžio 4-ąją, antradienį, dalyvavome Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informaciniame renginyje "Valstybinis studijų fondas - parama ir atsakomybė".

Renginio organizatoriai į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro salę sukvietė 10-12 klasių mokinius ir jų tėvelius. Renginyje dalyvavo Vilniaus Šv. Kristoforo, M. Biržiškos, Žirmūnų, J. Tallat-Kelpšos gimnazijų, VGTU inžinerijos licėjaus, kitų sostinės mokyklų moksleiviai.

Valstybinio studijų fondo (toliau - Fondas) atstovas Gediminas Dubonikas renginio dalyviams pristatė Fondo veiklą. Kalbėta apie valstybės remiamas paskolas, studijų kainos kompensavimą, studijų krepšelio grąžinimą, socialines stipendijas, paramą užsienio lietuviams, specialiųjų poreikių studentų galimybes siekti aukštojo mokslo. G. Dubonikas taip pat priminė, kad vienos ar kitos rūšies paramą gaunantys studentai ne tik įgyja platesnes galimybes, bet turi vykdyti prievoles (paskolos grąžinimas ar palūkanų mokėjimas). "Išimtiniais atvejais studentui gali būti taikomos ir individualios įsipareigojimų vykdymo sąlygos - pavyzdžiui, esant tam tikroms aplinkybėms, studentai gali būti atleisti nuo paskolos grąžinimo", - atskleidė G. Dubonikas.

Fondo atstovas taip pat paragino moksleivius atidžiai skaityti studijų sutartis su aukštosiomis mokyklomis. "Tapę studentais, būtinai įsigilinkite į studijų sutartis, nes nutraukus studijas valstybės finansuojamose vietose kai kuriais atvejais atsiranda prievolė grąžinti studijų krepšelį", - priminė jis.

Renginio tema sulaukė ne tik moksleivių, bet ir jų tėvelių klausimų. Pastarieji domėjosi rotacijos studijų metu, aukštųjų mokyklų realijų ir tendencijų kitimo klausimais.

"Džiugu, kad Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo šį informacinį renginį. Tikiuosi, kad pristatytos temos ir problematika padės moksleiviams geriau suprasti valstybės finansinės paramos studentams spektrą, galimybes, suvokti įsipareigojimus", - sakė G. Dubonikas.