Dalis geriausiai besimokančių studentų atgaus įmokas už studijas

Data

2017 11 22

Įvertinimas
13
eurai x.jpg

2017 m. lapkričio 20 d. Valstybinio studijų fondo (toliau Fondo) valdyba patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina. Už studijas sumokėtas lėšas atgaus 2375 geriausius rezultatus pasiekę studentai ir alumnai, studijavę valstybės nefinansuojamose studijų vietose.

Kompensacijoms skirta suma siekia 5 mln. eurų.

Aukštųjų mokyklų pateiktais asmenų elektroninio pašto adresais jau išsiųsti pranešimai apie paskirtą kompensaciją. Dėl asmens duomenų saugumo negalime skelbti viešų kompensacijas gavusių asmenų sąrašų, todėl Fondas siunčia pranešimus apie paskirtą kompensaciją elektroniniu paštu.

Asmenys, kuriems skirta už studijas sumokėtos kainos kompensacija, Fondo tinklalapyje, informacinėje sistemoje „Parama“ turi pateikti elektroninius prašymus šiai kompensacijai išmokėti. Jei asmuo iki 2017 m. gruodžio 11 d. (imtinai) tokio prašymo nepateiks, laikytina, kad už studijas suteiktos kompensacijos jis atsisako.

Už studijas sumokėtos įmokos asmenims, laiku užpildžiusiems prašymus, bus kompensuotos iki gruodžio 20 d.

Šiemet kompensacijos paskirtos net 10 proc. asmenų ir taip pasiekta įstatymo nustatyta maksimali riba. Praėjusiais metais kompensacijos buvo paskirtos 9,69 proc. asmenų.

Primename, kad pasitaiko atvejų, kai studentas netiksliai nurodo savo kontaktinius duomenis ar jau nebesinaudoja elektroninio pašto dėžute, kurią pateikė aukštojoje mokykloje pasirašydamas studijų sutartį. Tačiau net ir negavus pranešimo, sužinoti apie paskirtą kompensaciją galima prisijungus prie Fondo informacinės sistemos „Parama". Tie, kuriems paskirtos kompensacijos, matys prašymo formą kompensacijai išmokėti.

Plačiau apie studijų kainos kompensavimo tvarką galima sužinoti Fondo tinklalapyje: http://vsf.lrv.lt/lt/parama-studentams-veiklos-sritys/studiju-kainos-kompensavimas-3

Papildomą informaciją Jums suteiks:
 
Kristina Kaučikienė
vyriausioji specialistė
+370 5 2629 626