yra laikinai sustabdę studijas aukštojoje mokykloje arba yra akademinėse atostogose;
Elektroninę paraišką būtina pateikti kiekvieną semestrą. Laiku nepateikus paraiškos socialinė stipendija neskiriama, nors studentas atitinka visus kitus reikalavimus socialinei stipendijai gauti.
Išsamią informaciją apie paraiškų pildymo tvarką rasite prieš prisijungdami prie IS „Parama" (https://parama.vsf.lt/login.aspx?ReturnUrl=%2f), viršutiniame kampe dešinėje spragtelėję nuorodą ,,Pagalba".
Studentams pateiktame IS „Parama" naudotojo vadove detaliai aprašyti paraiškų pildymo etapai kartu su vaizdine informacija.
Jeigu atlikote visus šiuos žingsnius - anketą pateikėte:
mūsų tinklapio dešiniajame kampe spragtelėjote blokelį „Socialinės stipendijos" ir buvote nukreipta(s) į mūsų informacinę sistemą „Parama" (puslapis su gaublio ženklu);
Atkreipiame dėmesį į tai, kad pažymėjus vieną iš privalomų socialinių kriterijų (3.1., 3.2. ar 3.3.) būtinai atidžiai perskaitykite atsirandančią informacinę lentelę su pranešimu, kuris pasirodys ekrane. Šioje informacijoje bus nurodyta, ar studentas turi pristatyti papildomus dokumentus, patvirtinančius pasirinktąjį kriterijų.
Primename, kad pildydamas elektroninę paraišką, studentas įsipareigoja nuolat tikrinti pranešimus fondo informacinėje sistemoje, skirtoje socialinių stipendijų administravimui bei savo elektroninio pašto dėžutę, kurią nurodo pildydamas prašymą skirti socialinę stipendiją.
Iki paraiškų teikimo pabaigos prisijungę prie savo paraiškos dar galite koreguoti jos duomenis.
Apie tai, ar reikalinga pristatyti kokius nors dokumentus, studentai yra informuojami iššokančia žinute kai pasirenka socialinį kriterijų. Nepažymėjus, kad susipažino su žinutės turiniu, tolesnis paraiškos pildymas - neįmanomas.
Studentai, pretenduojantys gauti socialinę stipendiją pagal Mokslo ir studijų įstatymo 821 straipsnio 3 dalies 1 ir 2 punktų kriterijus, jokių dokumentų fondui pateikti neturi. Gavęs studento paraišką, fondas patikrins Jūsų duomenis kitų institucijų informacinėse sistemose ir duomenų bazėse. Tik neradęs ten apie Jus informacijos, fondas išsiųs Jums pranešimą, kad reikia pristatyti dokumentus. Pranešime bus nurodyta, kokius dokumentus reikia pristatyti fondui ir iki kokio termino turite tai padaryti. Pranešimo tekstą rasite prisijungę prie IS "Parama" - nepamirškite įsipareigojimo reguliariai tikrinti savo elektroninio pašto dėžutę!
Studentai pretenduojantys gauti socialinę stipendiją pagal Mokslo ir studijų įstatymo 821 straipsnio 3 dalies 3 punkto kriterijų, iki paraiškų teikimo pabaigos (t. y. pavasario semestrui iki vasario 20 dienos, rudens semestrui iki spalio 15 d.) fondui turi pristatyti dokumentus, įrodančius, kad jie atitinka šį kriterijų (žr. žemiau einantį DUK klausimą) adresu - Valstybinis studijų fondas, A. Goštauto 12-100, 01108 Vilnius. Dokumentai turi būti originalūs arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintos jų kopijos. Šių dokumentų nebeturi pateikti studentai, kurie 2011 m. rudenį kreipėsi į fondą dėl socialinės stipendijos skyrimo, paraiškoje pažymėdami, kad atitinka Mokslo ir studijų įstatymo 821 straipsnio 3 dalies 3 punkte nurodytą kriterijų, pateikė fondui dokumentus, patvirtinančius 3 dalies 3 punkte nurodytą aplinkybę, ir fondas studento paraiškos ir jo pateiktų dokumentų pagrindu skyrė šiam studentui socialinę stipendiją.
Fondas, iki paraiškų teikimo termino pabaigos gavęs dokumentus, kurie neįrodo, jog atitinkate pažymėtą kriterijų, arba kurie pateikti netinkamai (nei originalai, nei notariškai patvirtintos kopijos) pranešimu informuoja apie pastebėtus trūkumus ir nurodo terminą, iki kada juos galima ištaisyti. Studentas, per nustatytą terminą nepateikęs (nurodytų) dokumentų, nėra įrašomas į studentų, kuriems skiriama socialinė stipendija, sąrašą.
Dėmesio! Atskiras bendro pobūdžio pranešimas apie tai, kad reikia pristatyti dokumentus, studentams, pasirinkusiems 3 dalies 3 kriterijų, nėra siunčiamas!
Pildydamas paraišką pažymėjau, kad atitinku trečiąjį kriterijų - asmuo ne vyresnis kaip 25 metų, kuriam iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę. Kokius dokumentus turėčiau pateikti fondui?
Studentai socialinį kriterijų įrodančius dokumentus fondui pristatyti turi iki paraiškų teikimo termino pabaigos.
Studentai, kuriems buvo nustatyta globa (rūpyba) fondui teikia:
Našlaičiai teikia:
Jeigu dokumentai siunčiami paštu - kopijos turi būti patvirtintos notariškai. Atvykstant į fondą būtina turėti originalus (arba notariškai patvirtintas dokumentų kopijas). Studentui pakanka pateikti dokumentus, įrodančius tik vieną iš aukščiau minėtų aplinkybių - buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jis yra visiškas našlaitis.
Iki paraiškų termino teikimo pabaigos (arba per žinutėje nurodytą terminą) studentas turi pateikti socialinę aplinkybę įrodančius dokumentus adresu Valstybinis studijų fondas, A.Goštauto g. 12-100, 01108 Vilnius. Dokumentus studentas gali pateikti:
Paskirtą socialinę stipendiją Fondas perveda į studento nurodytą asmeninę sąskaitą kas mėnesį iki 28 dienos. Už pirmą semestro mėnesį išmokama iki antro semestro mėnesio 28 d. (t. y. už rugsėjį ir spalį išmokama iki spalio 28 d. o už vasarį ir kovą iki kovo 28 d.)
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (Žin., 2003, Nr. 73-3352; 2006, Nr. 130-4889; 2008, Nr. 71-2701, Nr. 74-2861; 2009, Nr. 93-3963; 2010, Nr. 145-7437, Nr. 153-7797; 2011, Nr. 86-4144) 17 straipsnio 1 dalies 20 punktu socialinė stipendija nėra įskaičiuojama į šeimos arba vieno gyvenančio asmens gaunamas pajamas, todėl vertindami šeimos pajamas Socialinės paramos skyriai neturėtų reikalauti su piniginės socialinės paramos skyrimu nesusijusių dokumentų pateikimo. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo apie tai Socialinės paramos skyrius 2010 m. birželio 14 d. raštu.
Studentas, kuris prašymą skirti socialinę stipendiją per IS Parama pateikė per nustatytą paraiškų priėmimo laikotarpį, tačiau socialinė stipendija jam neskirta dėl to, kad jis neatitiko paraiškoje pažymėto kriterijaus, turi teisę kreiptis į Fondą su prašymu skirti socialinę stipendiją šiais atvejais:
1. Socialinė pašalpa asmeniui paskirta už laikotarpį, kuris patenka į nustatytą paraiškų priėmimo laikotarpį, tačiau sprendimas skirti socialinę pašalpą priimtas jam jau pasibaigus. Prašymas turi būti pateiktas per 10 darbo dienų nuo sprendimo skirti socialinę pašalpą priėmimo dienos.
2. 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis pradeda galioti nustatytu paraiškų priėmimo laikotarpiu, tačiau sprendimas dėl darbingumo lygio nustatymo priimtas jam jau pasibaigus. Prašymas turi būti pateiktas per 10 darbo dienų nuo sprendimo nustatyti darbingumo lygį priėmimo dienos.
3. Studentas paraiškų priėmimo laikotarpiu atitinka vieną iš nustatytų socialinių kriterijų, tačiau paraiškoje per klaidą pažymėjo kriterijų, kurio neatitinka. Prašymas turi būti pateiktas per 10 darbo dienų nuo pranešimo apie neskirtą socialinę stipendiją dienos.
Nurodytais atvejais studentas Fondui raštu pateikia Fondo direktoriaus nustatytos formos prašymą (prašymo formą galite rasti čia) skirti socialinę stipendiją. Pasirašytas kvalifikuotu el. parašu prašymas siunčiamas el. paštu [email protected] arba pasirašytas raštu - paštu, adresu Valstybinis studijų fondas A. Goštauto g. 12-100, Vilnius.
Ne vėliau kaip einamųjų metų rugpjūčio 20 d. Fondas savo interneto svetainėje skelbia rudens semestro paskolų teikimo pradžią, prašymų teikimo termino pradžios ir pabaigos datas, numatomą pasiūlymo sudaryti paskolų sutartis datą ir standartines paskolos sutarties su studentu sąlygas. Apie tai jis informuoja mokslo ir studijų institucijas, studentų atstovybes ir paskolas teikiančias kredito įstaigas. Einamųjų metų pavasario semestrą ši informacija paskelbiama ne vėliau kaip iki einamųjų metų vasario 1 d.
Teisę gauti paskolas turi mokslo ir studijų institucijų trumposios, pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos studentai, doktorantai, rezidentai, profesinių studijų studentai, t. y. asmenys, turintys studento statusą. Laisvo klausytojo statusas nesuteikia teisės gauti paskolą.
Valstybės remiamos paskolos neteikiamos:
Leidimas nuolat gyventi – dokumentas, suteikiantis užsieniečiui teisę gyventi Lietuvos Respublikoje ir patvirtinantis užsieniečio nuolatinio gyventojo statusą. Leidimas nuolat gyventi įforminamas 5 metams, o praėjus šiam terminui – keičiamas. Išsamesnė informacija - Migracijos departamento tinklalapyje
Valstybės remiamos paskolos studijoms užsienyje yra teikiamos tiems asmenims, kurių studento statusą bei studijas užsienyje patvirtina Lietuvoje veikianti aukštoji mokykla, nurodyta mokslo ir studijų įstatyme (pvz. ERASMUS programa). Studijoms, kuriose studijuoja savarankiškai į užsienio aukštąją mokyklą įstoję asmenys, valstybės remiamos paskolos nėra teikiamos.
Studentai, kurie sąrašų sudarymo dieną turi bent 1 euro cento įsiskolinimą pagal anksčiau sudarytas valstybės ar valstybės remiamų paskolų sutartis bankams arba Fondui, į studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis sąrašus nėra įtraukiami.
Jeigu dėl kažkokių priežasčių negalite naudotis elektroninės bankininkystės sistema, galite naudotis kitais autorizavimosi būdais: elektroniniu ar mobiliu parašu.
Jeigu studentas nori pasinaudoti pirmumo teise gauti valstybės remiamą paskolą ar studijų metu palūkanų apmokėjimą valstybės lėšomis dėl to, kad jam iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę, jis privalo pristatyti šią aplinkybę patvirtinančius dokumentus.
Visos paskolos teikiamos tik einamiesiems studijų metams.
Pavasarį vyksta konkursas valstybės remiamoms paskoloms gauti tik pavasario semestrui.
Palūkanos gali būti apmokamos tik studijoms pagal vieną studijų sutartį kiekvienoje studijų pakopoje. Paskolos palūkanos gali būti apmokamos visiems paskolų studijų kainai sumokėti ir paskolų dalinėms studijoms pagaltarptautine (tarpžinybines) sutartis gavėjams taip pat paskolų gyvenimo išlaidoms gavėjams, atitinkantiems bent vieną punktą:
Ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymų teikimo termino pabaigos Fondo direktorius, atsižvelgdamas į paskoloms teikti numatytą lėšų sumą, patvirtina sąrašą. Per 1 darbo dieną nuo sąrašo patvirtinimo Fondo interneto svetainėje skelbiami paskolų sutarčių pasirašymo terminai, nurodomos kredito įstaigos, teikiančios paskolas studentams, taip pat kita su paskolų teikimu susijusi informacija.
Bankai gali atsisakyti sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis su studentais, netinkamai vykdančiais savo finansinius įsipareigojimus: už lizingo paslaugas, telefono, interneto ryšį, vartojimo kreditus ar panašiai, todėl studentams rekomenduojame neužmiršti domėtis savo skolomis ir atsakingai vertinti finansines galimybes. Jei nutarėte, kad Jums reikia valstybės remiamos paskolos, pasidomėkite savo kredito istorija. Ją galima pasitikrinti tinklalapyje manocreditinfo.lt.
Jeigu mokslo metų pradžioje skolinamasi iš karto abiem semestrams, tai paskolos dalis už pavasario semestrą išmokama nuo vasario 1 d. iki liepos 1 dienos, kai studentas bankui pateikia prašymą, pervesti likusią paskolos dalį. Nepateikus prašymo, antra paskolos dalis nėra išmokama.
2024 m. valstybės remiamas paskolas studentams lengvatinėmis sąlygomis teikia „Swedbank", AB bankas “. Paskolų sąlygas rasite lentelėje žemiau.
Kriterijus | „Swedbank", AB |
Metinė palūkanų norma, % | Palūkanos kintamos, 3 mėn. Euribor + Banko marža |
Banko marža, % | 2.5 % |
Paskolos administravimo mokestis, Eur | nėra |
Vienkartinis sutarties sąlygų keitimo mokestis, Eur | 20 |
Delspinigiai už kiekvieną pradelstą dieną, % | 0.05 % |
Kiti mokesčiai | Paskolos sutarties sudarymo dieną Banko operacijų ir paslaugų įkainiuose nurodyti įkainiai. Minimalus kasdienių paslaugų mokestis - 1 Eur/mėn. |
Pavyzdinės paskolos sutarties sąlygos | Standartinė valstybės remiamos paskolos studentams sutartis |
Duomenys sąlygų palyginimui | Informacija palyginti kredito įstaigų pasiūlymus |
Paskolų gavėjai privalo informuoti Valstybinį studijų fondą, jeigu:
Paskoloms, sudarytoms nuo 2024-01-01 taikomos sąlygos:
Paskolos gavėjas, kuris per pastaruosius 6 mėnesius buvo vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo, turintis teisę gauti arba gaunantis socialinę pašalpą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pirmiausia kreipiasi į kredito įstaigą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo. Kredito įstaigai atsisakius atidėti paskolos grąžinimo terminą, paskolos gavėjas turi teisę pateikti prašymą Fondui atidėti paskolos grąžinimo terminą. Kartu su prašymu paskolos gavėjas turi pateikti Fondui kredito įstaigos atsisakymą atidėti paskolos grąžinimą. Fondui negavus duomenų SPIS sistemoje apie paskolos gavėjo atitiktį prašyme atidėti paskolos grąžinimo terminą nurodytam kriterijui, Fondas per 10 darbo dienų nuo prašymo atidėti paskolos grąžinimo terminą gavimo paštu ir (arba) elektroniniu paštu informuoja paskolos gavėją apie pareigą per 5 darbo dienas pateikti prašymą pagrindžiančius dokumentus.
Sprendimą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo priima Paskolų komisija per 20 darbo dienų nuo paskolos gavėjo prašymo gavimo.
Paskolų komisija paskolos grąžinimą atideda vienų metų laikotarpiui. Jam pasibaigus, paskolos gavėjas turi teisę pakartotinai kreiptis dėl paskolos grąžinimo termino atidėjimo. Paskolų komisijos sprendimu paskolos grąžinimas paskolos gavėjui atidedamas ne daugiau kaip 5 kartus. Jeigu atidėjus paskolos grąžinimą paskolos grąžinimas baigtųsi paskolos gavėjui suėjus 65 metams, paskolos grąžinimo grafikas sudaromas taip, kad paskola būtų baigta grąžinti ne vėliau, nei paskolos gavėjui sueis 65 metai.
Paskolų komisija paskolos grąžinimo neatideda, kai kredito įstaiga atsisako atidėti paskolos grąžinimą dėl to, kad paskolos gavėjas atsisakė kredito įstaigai sumokėti įsiskolinimą, susidariusį iki jo kreipimosi į kredito įstaigą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo dienos ir (arba) sutarties keitimo mokestį, ir (arba) palūkanas paskolos grąžinimo atidėjimo laikotarpiu, ir (arba) kitus mokesčius, kurie yra nurodyti paskolos sutartyje ir kuriuos kredito įstaiga taiko paskolos gavėjui paskolos sutartyje nustatyta tvarka.
Fondas informuoja paskolos gavėją apie dėl jo prašymo priimtą sprendimą jo prašyme nurodytu elektroninio pašto adresu, taip pat išsiunčiant pranešimą prašyme nurodytu paskolos gavėjo gyvenamosios vietos adresu per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.
Paskolų komisijai priėmus sprendimą atidėti paskolos grąžinimą, paskolos grąžinimą paskolos gavėjui paskolos sutartyje nustatyta tvarka atideda ir paskolą suteikusi kredito įstaiga. Paskolos grąžinimo atidėjimo laikotarpiu paskolos gavėjas kredito įstaigai moka paskolos sutartyje nustatyto dydžio palūkanas.
Per 20 darbo dienų nuo Paskolų komisijos sprendimo atidėti paskolos grąžinimo terminą priėmimo paskolos gavėjas privalo kreiptis į kredito įstaigą dėl paskolos grąžinimo termino atidėjimo įforminimo. Paskolos gavėjui per nurodytą terminą nesikreipus į kredito įstaigą, Fondo direktoriaus sudarytos komisijos sprendimas atidėti paskolos grąžinimą netenka galios.
Paskolos gavėjas, kurio šeimos pajamos per mėnesį vienam šeimos nariui pastaruosius 6 mėnesius buvo ne daugiau kaip 50 procentų didesnės už valstybės remiamų pajamų dydį (valstybės remiamų pajamų dydis nuo 2024-01-01 yra 176 EUR) pirmiausia kreipiasi į kredito įstaigą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo.
Tik Kredito įstaigai atsisakius atidėti paskolos grąžinimo terminą, paskolos gavėjas turi teisę pateikti prašymą Fondui atidėti paskolos grąžinimo terminą. Kartu su prašymu paskolos gavėjas turi pateikti Fondui šiuos dokumentus:
Asmens šeimyninę padėtį ir nepilnamečių vaikų skaičių Fondas pasitikrina Gyventojų registre. Jeigu asmens šeimą sudaro asmenys, apie kuriuos Fondas iš Gyventojų registro duomenų negavo, paskolos gavėjas papildomai pateikia Fondui pažymą apie šeimos sudėtį.
Sprendimą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo priima Fondo direktoriaus sudaryta komisija per 20 darbo dienų nuo paskolos gavėjo prašymo gavimo.
Fondo direktoriaus sudaryta komisija paskolos grąžinimą atideda vienų metų laikotarpiui. Jam pasibaigus, paskolos gavėjas turi teisę pakartotinai kreiptis dėl paskolos grąžinimo termino atidėjimo.
Fondo direktoriaus sudarytos komisijos sprendimu paskolos grąžinimas paskolos gavėjui atidedamas ne daugiau kaip 5 kartus.
Paskolos grąžinimas nėra atidedamas, kai kredito įstaiga atsisako atidėti paskolos grąžinimą dėl to, kad paskolos gavėjas atsisakė kredito įstaigai sumokėti įsiskolinimą, susidariusį iki jo kreipimosi į kredito įstaigą dėl paskolos grąžinimo atidėjimo dienos ir (arba) sutarties keitimo mokestį, ir (arba) palūkanas paskolos grąžinimo atidėjimo laikotarpiu, ir (arba) kitus mokesčius, kurie yra nurodyti paskolos sutartyje ir kuriuos kredito įstaiga taiko paskolos gavėjui paskolos sutartyje nustatyta tvarka.
Galioja paskolų sutartims sudarytoms po 2024-01-01
Paskolos gavėjas atleidžiamas nuo pagal vieną studijų sutartį gautų paskolų studijų kainai sumokėti ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis ar jų dalies grąžinimo, jei paskolos gavėjas paskutinius 6 mėnesius buvo vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo, turintis teisę gauti arba gaunantis socialinę pašalpą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą ir dėl šios priežasties Fondas atidėjo paskolos grąžinimą asmeniui penkis kartus.
Paskolos gavėjas atleidžiamas nuo pagal vieną pirmosios pakopos studijų sutartį gautų paskolų studijų kainai sumokėti ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis ar jų dalies grąžinimo, jei paskolos gavėjas kreipimosi dėl atleidimo nuo paskolos metu atitinka visus šiuos kriterijus:
1. Turi Lietuvos Respublikos pilietybę;
2. Įstojimo į aukštąją mokyklą metu nebuvo baigęs sportininko karjeros;
3. Yra baigęs pirmosios pakopos studijas, kurioms buvo skirta paskola;
4. Yra sportininkas, kuriam iki kreipimosi dėl atleidimo nuo paskolos buvo bent kartą Lietuvos Respublikos sporto įstatymo nustatyta tvarka skirta valstybės stipendija, arba jaunių ar jaunimo amžiaus grupių pasaulio čempionato 1–8 vietos, jaunių ar jaunimo amžiaus grupių Europos čempionato 1–6 vietos laimėtojas toje sporto šakoje, už kurią atsakinga sporto šakos federacija tokio sportininko laimėjimo pasiekimo metu įgyvendino valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą aukšto meistriškumo sporto programą Sporto įstatymo nustatyta tvarka, ir bent vienas iš šių laimėjimų buvo asmens pasiektas atstovaujant Lietuvos Respublikai.
Paskolos gavėjas atleidžiamas nuo pagal vieną pirmosios pakopos studijų sutartį gautų paskolų studijų kainai sumokėti ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis ar jų dalies grąžinimo, jei paskolos gavėjas kreipimosi dėl atleidimo nuo paskolos metu atitinka visus šiuos kriterijus:
1. Turi Lietuvos Respublikos pilietybę;
2. Įstojimo į aukštąją mokyklą metu turi ne mažiau kaip 5 metų darbo patirtį Lietuvos Respublikos profesionaliojo scenos meno įstaigoje ir nėra baigęs baleto artisto ar šokėjo karjeros;
3. Yra baigęs pirmosios pakopos studijas, kurioms buvo skirta paskola;
4. Yra aukščiausio meistriškumo baleto artistas ar šokėjas, kurio aukščiausias meistriškumas nustatomas kultūros ministro nustatyta tvarka.
Norėdamas būti atleistas nuo paskolų grąžinimo, paskolos gavėjas kreipiasi į Fondą su prašymu šiais terminais:
1. Aprašo 74.1 papunktyje nurodytą kriterijų atitinkantis paskolos gavėjas – kai baigia, nutraukia studijas arba pašalinamas iš mokslo ir studijų institucijos nebaigus studijų, kurioms buvo skirta paskola, nuo kurios grąžinimo prašoma atleisti;
2. Aprašo 74.2 papunktyje nurodytą kriterijų atitinkantis paskolos gavėjas – ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams nuo paskutinio paskolos grąžinimo termino atidėjimo pabaigos;
3. Aprašo 741 punkte nurodytus kriterijus atitinkantis paskolos gavėjas – kai baigia studijas, kurioms buvo skirta paskola, nuo kurios grąžinimo prašoma atleisti;
4. Aprašo 742 punkte nurodytus kriterijus atitinkantis paskolos gavėjas – kai baigia studijas, kurioms buvo skirta paskola, nuo kurios grąžinimo prašoma atleisti.
Fondo direktoriaus sudaryta komisija per 20 darbo dienų nuo prašymo atleisti nuo paskolos grąžinimo gavimo išnagrinėja prašymą ir priima sprendimą dėl paskolos gavėjo atleidimo nuo paskolos grąžinimo. Paskolos gavėjas raštu informuojamas apie priimtą sprendimą per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo. Fondui negavus duomenų apie paskolos gavėjo atitiktį prašyme atleisti nuo paskolos grąžinimo nurodytiems kriterijam is Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos arba Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinėje sistemoje, Fondas per 10 darbo dienų nuo prašymo atleisti nuo paskolos grąžinimo gavimo paštu ir (arba) elektroniniu paštu informuoja paskolos gavėją apie pareigą per 5 darbo dienas pateikti prašymą pagrindžiančius dokumentus.
Sąlygos, kurios galioja nuo 2021-01-01 d. gautoms paskoloms:
Paskolos gavėjas atleidžiamas nuo pagal vieną studijų sutartį gautų paskolų studijų kainai sumokėti ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis ar jų dalies grąžinimo, jei jam nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis. Valstybės lėšomis suteikta paskola ar valstybės remiama paskola negrąžinama paskolos gavėjui mirus.
Sąlygos, kurios galioja nuo 2015-01-01 iki 2021-01-01 d. gautoms paskoloms:
Kai paskolos gavėjas, kuriam nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, baigia, nutraukia studijas ar pašalinamas iš aukštosios mokyklos, jis ar jo atstovas turi teisę kreiptis į Fondo direktoriaus įsakymu sudarytą komisiją dėl atleidimo nuo vienai studijų programai ar doktorantūrai gautos valstybės remiamos paskolos ar jos dalies grąžinimo. Fondo direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, įvertinusi tokio paskolos gavėjo ar jo atstovo pateiktą prašymą, atleidimo nuo valstybės remiamos paskolos grąžinimo faktinį pagrindą ir paskolos gavėjo turtinę padėtį patvirtinančius dokumentus, priima motyvuotą sprendimą atleisti tokį paskolos gavėją arba jo neatleisti nuo paskolos ar jos dalies (atsižvelgiant į tai, ar paskolos gavėjas prašo būti atleistas nuo paskolos, ar nuo jos dalies) grąžinimo. Šiais atvejais valstybės remiama paskola kredito įstaigai grąžinama iš valstybės lėšų, kuriomis disponuoja Fondas. Prašymą ir atleidimo nuo paskolos grąžinimo faktinį pagrindą patvirtinančius dokumentus Fondui pateikia paskolos gavėjas ar jo atstovas.
Alina Adamonienė Tel. +370 658 30974 el.p. alina.adamoniene[eta]vsf.lt
|
|
Sandra Stukaitė Tel. +370 658 31004 el.p. sandra.stukaite[eta]vsf.lt |
|
Grita Sabaitė |
|
Paraiškas gali teikti:
1. Lietuvos aukštoji mokykla;
2. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos);
3. Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybė.
Projekto partneris gali būti kitas juridinis asmuo:
1. Lietuvos mokslo ir studijų institucija;
2. asociacija;
3. verslo institucija;
4. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos);
5. Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybė;
6. kitas partneris
Paraišką pateikęs asmuo (pareiškėjas) gali įgyvendinti projektą savarankiškai (vienas) arba su nurodytu partneriu (partneriais).
Jeigu pareiškėjas yra Lietuvos aukštoji mokykla, pareiškėjas privalo turėti partnerį – Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjungą (sąjungas) ir (arba) Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybę.
Tas pats pareiškėjas gali pateikti ne daugiau kaip tris paraiškas pagal skirtingas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos einamiesiems metams nustatytas mokslo ir studijų sistemai aktualias prioritetines temas.
Pareiškėjas ir partneris (-iai) turi atitikti šiuos reikalavimus:
1. nėra bankrutuojantys, likviduojami arba reorganizuojami, neturi įsiskolinimų, jiems nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas, jų veikla nėra sustabdyta ar apribota;
2. pagal anksčiau su Fondu sudarytas sutartis yra atsiskaitęs už gautas lėšas projektams finansuoti ir (arba) grąžinęs Fondui lėšas, kurios pripažintos netinkamomis finansuoti.
Atitiktį šiems reikalavimams pareiškėjas ir partneris deklaruoja, užpildydami Pareiškėjo deklaracijos ir Partnerio deklaracijos patvirtintą formą (Aprašo 3 priedas).
Projekto įgyvendinimo forma turi būti tyrimas, vienkartinis renginys ar susijusių renginių ciklas (mugė, paroda, varžybos, sporto ar meninis renginys, konferencija, seminaras, stovykla, konkursas ar kita, į studentų kompetencijų ugdymą orientuota, veikla).
Projekto veiklų dalyviai turi būti studentai. Projekto veiklų metu turi būti ugdomos studentų kompetencijos.
Ne. Projekto veiklos turi būti vykdomos tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Projekto veiklos gali būti vykdomos ir išlaidos patiriamos nuo projekto finansavimo sutarties pasirašymo iki einamųjų metų gruodžio 1 d. (įskaitytinai).
1. Paraišką pagal Aprašo 1 priede nurodytą formą ir projekto biudžetą pagal Aprašo 2 priede nurodytą formą;
2. Bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais dėl projekto veiklų vykdymo, kopijas;
3. Įgaliojimo pasirašyti paraišką kopiją (jei paraišką pasirašo ne organizacijos vadovas);
4. planuojamų įsigyti projektui vykdyti būtinų prekių ar paslaugų vidutinę rinkos kainą pagrindžiančius dokumentus. Kaina pagrindžiama vienu iš toliau nurodytų būdų:
*bent trijų tiekėjų komerciniais pasiūlymais šioms prekėms ar paslaugoms įsigyti arba bent trijų tiekėjų interneto svetainių ekrano nuotraukomis, kuriose nurodyta šių prekių ar paslaugų kaina. Vidutine rinkos kaina laikomas tiekėjų siūlomų kainų vidurkis;
* pareiškėjo anksčiau pasirašytomis pirkimo sutartimis;
* vieno tiekėjo pasiūlymu, jeigu rinkoje yra tik vienas tiekėjas, galintis tiekti nurodytas prekes ar suteikti paslaugas. Šiuo atveju pareiškėjas papildomai pateikia šių aplinkybių pagrindimą.
5. Pareiškėjo deklaraciją pagal Aprašo 3 priedą;
6. Partnerio deklaraciją (jei projektas vykdomas su partneriu) pagal Aprašo 3 priedą;
7. Projekto aprašymo santrauką pagal Aprašo 4 priedą.
Vienam projektui įgyvendinti gali būti skiriama nuo 5 iki 20 tūkst. eurų finansavimas.
Projektams, kuriems įgyvendinti reikalinga mažiau nei 5 tūkst. arba daugiau nei 20 tūkst. eurų, finansavimas neskiriamas.
Ne.
Išlaidos projekto administravimui neskiriamos.
Išsamų tinkamų ir netinkamų finansuoti išlaidų sąrašą rasite Aprašo VI skyriuje.
Paraiškų vertinimas vykdomas 3 etapais:
1. Administracinės atitikties vertinimas. Jį vykdo atsakingas Valstybinio studijų fondo darbuotojas. Paraiškos patikrinamos per 10 darbo dienų nuo paraiškų teikimo termino pabaigos. Nustačius paraiškos trūkumų, kurie pagal Aprašo nuostatas gali būti taisomi, darbuotojas kreipiasi į pareiškėją elektroniniu paštu ir nustato terminą trūkumams ištaisyti.
2. Paraiškų kokybinis vertinimas. Paraiškas, neturinčias trūkumų, taip pat paraiškas, kurių trūkumai ištaisyti vertina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta komisija.
Komisijos nariai paraiškas vertina, užpildydami paraiškos kokybinio vertinimo formą (pagal Aprašo 6 priedą), vadovaudamiesi joje nurodytais vertinimo kriterijais. Paraišką vertinusių komisijos narių skirti balai sumuojami, išvedamas jų aritmetinis vidurkis. Didžiausias galimas paraiškos įvertinimas – 42 balai. Projektui, kurio paraiška įvertinta mažiau negu 30 balų, finansavimas nėra skiriamas.
Per 20 darbo dienų nuo pirmojo komisijos posėdžio dienos, komisija pagal paraiškoms skirtų balų skaičių sudaro paraiškų konkursinę eilę ir perduoda ją Valstybiniam studijų fondui.
3. Projekto išlaidų tinkamumo vertinimas. Gavęs komisijos siūlymą, Fondas per 15 darbo dienų atlieka į konkursinę eilę įrašytų projektų išlaidų tinkamumo vertinimą. Nustačius trūkumų, kurie pagal Aprašo nuostatas gali būti taisomi, darbuotojas kreipiasi į pareiškėją elektroniniu paštu ir nustato terminą trūkumams ištaisyti.
Jeigu projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma po atlikto išlaidų tinkamumo vertinimo yra mažesnė nei 5 tūkst. eurų arba didesnė nei 20 tūkst. eurų, projektas yra nefinansuojamas.
Finansavimą projektams skirs Fondas Komisijos sudarytos konkursinės eilės tvarka, atsižvelgdamas į projektams finansuoti Fondui skirtą lėšų sumą.
Paraiška atmetama, nustačius bent vieną iš šių aplinkybių:
1. visas ar dalį projekto veiklų numatoma įgyvendinti ne Lietuvos Respublikos teritorijoje;
2. visas ar dalį projekto veiklų numatoma įgyvendinti ilgiau nei iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos;
3. prašomų finansuoti išlaidų suma yra mažesnė nei 5 tūkst. eurų arba didesnė nei 20 tūkst. eurų;
4. pareiškėjas ir (arba) partneris neatitinka bent vienos iš Aprašo 16 punkte nurodytų sąlygų;
5. pareiškėjas yra Lietuvos aukštoji mokykla ir neturi partnerio arba partneris nėra Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos) ir (arba) Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybė;
6. pareiškėjo projektui (projektams) praėjusiais kalendoriais metais skirtas finansavimas, tačiau pareiškėjas projekto neįgyvendino.
Atkreiptinas dėmesys, kad nustačius šias aplinkybes, paraiška yra atmetama iš karto. Terminas paraiškos trūkumams šalinti nėra nustatomas!!!
Dėl šios priežasties labai svarbu paraiškoje pateikti teisingus, išsamius ir Aprašo reikalavimus atitinkančius duomenis!
Apie konkurso rezultatus Fondas kiekvieną pareiškėją, kurio paraiška nebuvo atmesta, informuos per 3 darbo dienas nuo sprendimo skirti finansavimą projektams priėmimo. Pranešimas pareiškėjui bus išsiųstas elektroniniu paštu.
Sprendimas skirti finansavimą projektams ar finansavimo neskirti gali būti apskųstas per 5 darbo dienas nuo pranešimo apie priimtą sprendimą pareiškėjams išsiuntimo Aprašo 54 punkte nustatyta tvarka. Sprendimo apskundimo ir gauto skundo nagrinėjimo tvarką rasite Aprašo VIII skyriuje.
Pareiškėjai, kurių projektams skirtas finansavimas, pasirašo su Fondu projekto finansavimo sutartį pagal Fondo patvirtintą formą. Sutarčių pasirašymo terminas – 15 darbo dienų. Šis terminas prasideda:
1. praėjus 5 darbo dienoms nuo pareiškėjų informavimo apie priimtą sprendimą Aprašo 54 punkte nustatyta tvarka, jei dėl priimto sprendimo negauta skundų Aprašo VIII skyriuje nustatyta tvarka;
2. praėjus 20 darbo dienų nuo pareiškėjų informavimo apie priimtą sprendimą Aprašo 54 punkte nustatyta tvarka, jei dėl priimto sprendimo gauta skundų Aprašo VIII skyriuje nustatyta tvarka.
1 Priedas – Projekto paraiškos forma;
2 priedas - Projekto biudžeto forma;
3 priedas - Pareiškėjo ir partnerio deklaracijos forma;
4 priedas – Projekto aprašymo santraukos forma;
5 priedas – Paraiškos administracinės atitikties vertinimo forma;
6 priedas – Paraiškos kokybinio vertinimo forma;
7 priedas – Projekto lėšų panaudojimo ataskaitos forma;
8 priedas – Projekto veiklų ataskaitos forma;
9 priedas - Vertinimo komisijos nario nešališkumo deklaracijos forma;
10 priedas - Vertinimo komisijos nario konfidecialumo pasižadėjimo forma;
Projektai, kuriems 2021 m. skirtas finansavimas:
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. sausio 26 d. įsakymas Nr. V-125 „ Dėl studentų prioritetinių temų projektų lėšų skyrimo, panaudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2024 m. sausio 4 d. įsakymo Nr. V-8 redakcija)(nuoroda: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/94ccd153601611eb9954cfa9b9131808/asr )