Projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ V-ojo modulio mokymai Vilniuje ir Kaune

Data

2017 11 29

Įvertinimas
0
201711Kaunas (8).jpg

Valstybinio studijų fondo vykdomo projekto „Studijų prieinamumo didinimas“, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, viena funkcijų – mokymai aukštųjų mokyklų darbuotojams, dirbantiems su studentais, turinčiais negalią.

Šių metų lapkričio 16 dieną Vilniuje, 23 dieną Kaune vyko V modulio mokymai (lektorius prof. Jonas Ruškus bei Mantas Simanavičius). Temos „Negalią turinčių studentų studijų valdymas aukštojoje mokykloje“ dėstymas prasidėjo mokymų dalyvių diskusija, ieškant optimaliausių atsakymų į klausimus: ar visos aukštosios mokyklos privalo būti pritaikytos studentams, turintiems negalią? Kaip turėtų būti „pritaikyta“ aukštoji mokykla?  Gal tinkamesni terminai tokiai aukštajai – „draugiška“ ar „atvira“?

Mokymų dalyviai pasiūlė kelias, jų manymu, dar tinkamesnes sąvokas: „universalią“ (sąvoka siejama su universalaus dizaino bei universalaus mokymosi dizaino sąvokomis),  „socialiai atsakingą“. Taip būtų apibrėžta aukštoji mokykla, besijaučianti atsakinga už tinkamų studijų sąlygų sudarymą visiems studentas, t.y., ir turintiems negalią, ir jos neturintiesiems.

Dalyviai taip pat susipažino su studentų, turinčių negalią, studijų proceso organizavimo ir koordinavimo patirtimi Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. Diskusijoje apie studijų prieinamumą dalyvavo Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vilniaus dailės akademijos esami ir buvę studentai, turintys negalią. Susitikime Vilniuje lankėsi Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentė.

Svečiai dalijosi savo studijų patirtimi, kartu su  mokymų dalyviais aptardami įvairius studijų prieinamumo didinimo klausimus, liečiančius studentus, turinčius įvairią negalią.

Dalyviams įteikti mokymų baigimo pažymėjimai.