Fotoreportažas iš “Aukštųjų mokyklų mugės 2019”

Data

2019 01 18

Įvertinimas
0
0001.jpg

Vakar (2019-01-17) Kauno Žalgirio arenoje Kaune (Karaliaus Mindaugo pr.50) šurmuliavo 18-oji “Aukštųjų mokyklų mugė”.

Joje tradiciškai susitiko politikai, aukštojo mokslo atstovai, pedagogai, esami ir būsimi studentai, norėdami susipažinti su aukštųjų mokyklų programomis, siekiais ir tikslais, galimybėmis ir priėmimo tvarka.

Šiemet Žalgirio arenos amfiteatre diskutuota apie tai, kodėl mažai jaunuolių Lietuvoje renkasi šiandien labiausiai reikalingas valstybei tiksliųjų mokslų krypties studijas. Diskusijoje aktyviai pasisakė ne vien politikai, aukštųjų mokyklų vadovai, bet ir moksleiviai, jų tėvai. Šiųmetė mugė skyrėsi nuo ankstesnių aukštojo mokslo mugių tuo, kad šįkart prisijungė ir profesinio ugdymo įstaigos. Mat valdžios dėmesys šiuo metu sutelktas į kryptingą profesinį orientavimą, turintį prasidėti žemiausiose mokyklų klasėse.

Sudominti moksleivius verslumu kaip kūrybiška bendrine kompetencija, komandiniu darbu kuriant vertę visuomenei pabandė ir verslo atstovai.  Vyko pokalbiai su išskirtinėmis motyvuojančiomis asmenybėmis apie jų patirtį renkantis profesiją.

Būsimi ir esami studentai Valstybinio studijų fondo stende pažindinti su  teikiamomis paskolomis bei kita finansine parama. Jaunuolius, turinčius negalią,  vykdomo projekto “Studijų prieinamumo didinimas” veiklų klausimais konsultavo informacijos sklaidos konsultantė ir ekspertė Raimonda Karosaitė.

I8-oji “Aukštųjų mokyklų mugė 2019”, atliepusi valstybės interesą formuoti jauną laisvą rinktis žmogų, šiemet kvietė mokeleivius atrasti savo SUPERGALIĄ!