Fondo atstovai dalyvauja parodoje „Studijos 2017“

Data

2017 02 02

Įvertinimas
0
7.jpg

2017 m. vasario 2-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“. Jau 15-ą kartą vykstančioje parodoje dalyvauja ir Valstybinio studijų fondo (toliau - Fondas) atstovai.

Tūkstančiai moksleivių vasario 2-osios rytą plūdo į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO. Galvodami apie ateities planus ir svarstydami, kuriuo keliu reikės žengti baigus mokyklą, moksleiviai netruko užpildyti parodos „Studijos 2017“ erdves.

Parodos „Studijos 2017“ atidaryme dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, aukštųjų mokyklų rektoriai, užsienio valstybių diplomatai. Ministras Pirmininkas atidarymo metu kreipėsi į mūsų šalies akademinę bendruomenę, ragindamas visiems kartu susitelkti vardan užsibrėžtų tikslų. „Kviečiu visus pakilti aukščiau asmeninių interesų ir ambicijų ir bendrai dirbti siekiant svarbiausio tikslo – kokybės gerinimo“.

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė taip pat išskyrė  kokybinį prioritetą aukštojo mokslo vandenyne. „Mūsų tikslas – tiek kalbant apie šiuos metus, tiek apie tolimesnę ateitį – studijų kokybė. Norime, kad ateitų pasirengę studijuoti jaunuoliai, o aukštąsias baigtų puikūs, darbo rinkoje laukiami absolventai”, – sakė J. Petrauskienė. Ministrė patikino, kad mūsų šalies aukštosiose mokyklose studijuojantis jaunimas tikrai neturi baimintis pokyčių. „Studentams bus užtikrintas studijų tęstinumas“, – patikino ji.

Pasibaigus parodos atidarymo ceremonijai į renginį sugužėję moksleiviai pasklido po tris ekspozicijų sales, kuriose įsikūrė per 200 Lietuvos mokymo įstaigų, dešimtys užsienio aukštųjų mokyklų bei verslo pasaulio atstovų.

Didelio dėmesio nuo parodos atidarymo pradžios sulaukė Švietimo ir mokslo ministerijos stendas. Jame šiemet dalyvauja ir Fondo atstovai. Prie stendo vis aktyviau besibūriuojantys moksleiviai smalsiai domisi Fondo veikla, klausinėja apie valstybės finansinės paramos studentams galimybes. Fondo atstovai ne tik mielai atsakinėja į parodos dalyviams rūpimus klausimus, bet ir paruošė informacinės medžiagos, kuri, kaip tikime, padės jaunimui lengviau orientuotis Fondo paslaugų gausoje.

„Šiai parodai skyrėme išties didelį dėmesį ir jai ruošėmės labai atsakingai. Suprantame, kaip svarbu šiandieniniam moksleiviui pateikti informaciją, kuri jam pasitarnaus renkantis gyvenimo kelią. Parodos metu kviečiu jaunimą drąsiai klausti mūsų specialistų patarimo, naudotis parengta medžiaga. Juk ši informacija gali tapti jų kompasu akademiniame pasaulyje“, – parodos dalyvius ragino Fondo direktorius Ernestas Jasaitis.

Didžiausia Baltijos šalyse mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“ vyks tris dienas. Fondo darbuotojai, esantys Švietimo ir mokslo ministerijos stende, kasdien aktyviai konsultuos norinčius daugiau sužinoti apie valstybės finansinę paramą studentams.